لیزر پرتوان

لیزر در فیزیوتراپی دارای ویژگی های منحصر به فرد در حوزه درمان میباشد. در عمل لیزر درمانی میتواند انرژی را به سطح پوست بدون آسیب رساندن به سطوح بالای آن منتقل کند.

این فرآیند دارای سودمندی خاص برای کاهش درد. کاهش سطح التهاب. افزایش جریان خون و تسریع زمان مورد نیاز برای بهبود بیمار است.

به خاطر قدرت بیشتر لیزر پر توان طول مدت درمان در هنگام استفاده از آن به طور چشم گیر کاهش میابد.

به طور خلاصه لیزر پرتوان میتواند بسیاری از مشکلات را در زمان کمتر و با اثر بخشی بیشتر در مقایسه با لیزر کم توان تحت درمان قرار دهد.

دستگاه CPM

این دستگاه معمولا در مرحله اول توانبخشی پس از جراحی های بافت نرم یا تروما استفاده میشود. با استفاده از آن مفصل درگیر به تدریج در یک دامنه حرکتی تعریف شده برای یک زمان نسبتا طولانی حرکت میکند. دامنه حرکتی پسیو به این معنیست که مفصل بدون استفاده از انقباض عضلات به حرکت درمی آید .معمولا بیشترین استفاده از این دستگاه برای مفاصل از جمله مفصل شانه و آرنج رو به گسترش است . مزایای استفاده از این دستگاه عبارتند از:

کنترل درد پس از جراحی ، کاهش التهاب ، کاهش سفتی بافت نرم ،افزایش دامنه حرکتی ،کمک به بهبود بافت نرم و سطوح مفصلی

میگان تراپی

 

میگان تراپی یا تخت ماساژ سیستم درمانی است که جهت تسکین درد مورد استفاده قرار میگیرد به خصوص در مواردی که درد با مصرف دارو کاهش نمی یابد. با استفاده مداوم از این تخت در درمان بسیاری  از بیماری ها و یا شرایط مزمن عمل میکند.

این تخت ماساژ طبق اصول طب سوزنی ماساژ و گرما ساخته شده و باعث شل شدن عضلات و احساس کشیدگی در ستون فقرات میشود. میزان ماساژ به حدی است که به بهبود جریان خون و انتقال عصب د طول ستون فقرات کمک میکند و علاوه بر این سطح فشارخون . میزان قند خون. عملکرد مثانه و سیستم تنفسی نیز تنظیم خواهد شد.

برخی از مزایای میگان تراپی عبارت است از:تسکین درد های مزمن،بهبود خواب، کاهش استرس ، بهبود جریان خونرسانی ، کاهش فشارخون

بایوفیدبک

در طی جلسه بیوفیدبک الکترودهایی به پوست شما وصل می شوند . این الکترودها به یک مانیتور وصل می شوداز طریقصفحه نمایش و عائمی همچون صدا ، تغییرات نوری و یا تصاویر ، ضربان قلب ، تنفس ، فشار خون ، درجه  حرارت ، میزان عرق کردن یا  فعالیت عضلانی شما نمایش داده می شود .

متخصص فیزیوتراپی به شما کمک می‌کند تا با انجام تمرینات تمدد اعصاب، بتوانید کنترل عملکردهای مختلف بدن خود را به دست بگیرید. به‌ عنوان‌ مثال، ممکن است به کمک تکنیک تمدد اعصاب، هنگام بروز سردرد، بتوانید امواج فعال مغزی خود را کنترل نمایید.

کاربردهای درمان بیوفیدبک عبارتند از :

بی اختیاری ادرار ، دردهای مزمن، سر درد، اضطراب

سوزن خشک

سوزن خشک یا درای نیدلینگ یکی از روش های درمانی پرکاربرد است که در گذشته های دور نیز با مقاصد درمانی استفاده می شده است.

درای نیدلینگ یکی از متدهای درمانی مورد استفاده در فیزیوتراپی است که اثرات درمانی قابل توجهی دارد.درای نیدلینگ یک مدالیته و تکنیک نوین در فیزیوتراپی است و تنها فیزیوتراپیست هایی که دوره های آموزشی آن را دیده باشند با دریافت گواهینامه ، مجاز به انجام این تکنیک می باشند.

موارد کاربرد سوزن خشک: نقاط ماشه‌ای ، دردهای عضلانی_اسکلتی مانند کمردرد، زانودرد، درد شانه، آرنج و …سردرد و میگرن، سردرد گردنی ، سردرد تنشی، اسپاسم عضلات ، چسبندگی‌ها و اسکارهای ناشی از سوختگی‌ ها و جراحی‌ ها،دردهای تیر کشنده به اندام‌ ها،اختلال عملکرد مفاصل بدن،دیسک کمر و گردن

شاک ویو تراپی

 

شاک ویو تراپی روشی غیرتهاجمی است که برای  درمان عارضه های عضلانی اسکلتی  گوناگون به کار می گیرد. 

امواج شاک ویو سبب افزایش جریان خون در قسمت های آسیب دیده، تحریک بازسازی سلول ها و تسریع بهبودی و تسکین درد می شود.

خار پاشنه پا یکی از مشکلات درمانی است که شاک ویو تراپی نقش موثری در درمان آن دارد. موارد کاربرد شاک ویو تراپی :  درمان اختلالات مزمن تاندون‌ ها و عضلات، خار پاشنه پا ، گردن درد، درد تاندون آشیل، درد کف پا، درمان نقاط ماشه ای،شانه منجمد