در مرکز  لوتوس با نگهداری و توانبخشی بیماران جسمی حرکتی بر آن هستیم تا همزمان با خدمات بستری و سرویس مراقبتی از تیم کامل توانبخشی برای بازگشت به زندگی فعال در بیماران با معلولیت جسمی حرکتی، استفاده کنیم

لوتوس تنها مرکز توانبخشی در استان فارس

در علوم بهداشتی، توانبخشی یا بازتوانی (به انگلیسی: Rehabilitation) فرآیندی است که در آن به فرد توانخواه کمک می‌شود تا توانایی از دست رفته خود پس از یک واقعه، بیماری یا آسیب را که منجر به محدودیت عملکردی وی شده‌است مجدداً به دست آورد [۱]. توانبخشی حوزه علمی بسیار وسیعی در مجموعه خدمات بهداشتی و درمانی محسوب می‌گردد و به افراد کمک می‌کند تا پس از ابتلا به مشکلاتی نظیر سکته مغزی، ضایعات نخاعی، جراحی‌های ارتوپدی، ضربه مغزی، سوختگی، کم شنوایی، اختلال پردازش مرکزی شنوایی، مشکلات تعادل و غیره، تا حد امکان بر مشکل خود غلبه نموده و استقلال عملکردی قبلی را بازیابد.
محتویات

۱ اصول توانبخشی

۲ شاخه‌های توانبخشی
۳ کاردرمانی
۴ گفتاردرمانی (آسیب‌شناسی گفتاردرمانی)
۵ شنوایی‌شناسی
۶ منابع
۷ پیوند به بیرون

اصول توانبخشی

تَوانبَخشی به معنای بازتوانی و بازگرداندن توانایی‌های یک فرد به حالت حداکثر استقلال اطلاق می‌گردد. در توانبخشی بر خلاف پزشکی هیچگونه دارویی تجویز نمی‌شود و روند بازیافتن تواناییها تدریجی است. تئوری‌های موتورکنترلی از جمله یادگیری حرکتی از اصول پایه‌ای توانبخشی هستند.
شاخه‌های توانبخشی

با توجه به آن که توانبخشی بیشتر در مورد کودکان و بزرگسالانی کاربرد دارد که از نظر توانایی‌های جسمی ذهنی یا گفتاری دچار مشکل می‌باشند رشته‌های دخیل در این فرایندها را شاخه‌ها یا اعضای تیم توانبخشی می‌دانند. این رشته‌ها (به ترتیب حروف الفبا) عبارتند از:

ارتوپدی فنی
بینایی سنجی
شنوایی‌شناسی
فیزیوتراپی
کاردرمانی
گفتاردرمانی
مددکاری اجتماعی
مدیریت توانبخشی

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

تلفن:

۰۷۱-۳۶۴۱۹۵۲۱

۰۷۱-۳۶۴۱۹۵۲۸

تلفن همراه : ۰۹۰۱۴۷۱۵۷۷۹ 

 

آدرس:

 

 

شیراز - شهرک صدرا -قبل از ورودی فاز یک -انتهای بلوار سعدی - دست چپ -ساختمان مرکز توانبخشی لوتوس